Клиниката по ревматология на УМБАЛ „Св. Иван Рилски“, която беше преобразувана в COVID отделение, се мести в основната сграда на болницата, на бул. „Акад. Иван Гешов“ 15, съобщиха от болницата.
За пациентите с ревматични заболявания са осигурени легла на територията на Клиниката по гастроентерология, която също продължава да функционира и да приема пациенти.
Приемните кабинети на Клиниката по ревматология остават на старото си място (на партера на сградата на ул. „Урвич“ 13).
„Пациентите не бива да се притесняват, защото са взети всички необходими мерки да се предотврати смесване на потоците. В сградата на ул. „Урвич“ 13 ревматологичните кабинети и COVID отделението са на различни етажи като приемът на пациенти със SARS CoV-2 става през отделен вход“, поясни проф. Рашо Рашков, началник на Клиниката по ревматология.
За допълнителна информация, пациентите с ревматологични заболявания могат да се обаждат на тел: 02/958 14 69.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро