Клипъс поведоха с 3-2 в серият срещу Далас

11:17, 26.08.2020
Чете се за: 00:45 мин.
Баскетбол

ЛА Клипърс се нуждаят от само още една победа, за да се класират за следващата фаза на плейофите в НБА, след като разбиха Далас Маверикс с 154:111.

Лука Дончич и компания започна по-активно срещата, натрупвайки аванс от седем точки в началните пет минути.

От онзи момент нататък обаче, на корта настъпи тотална доминация на състава от Лос Анджелис. Клипърс не просто обърнаха развоя на първата четвърт, ами и си осигуриха аванс от цели 19 точки в нейния край.

Във втората част отборът, воден от Кауай Ленърд продължи на високи обороти, за да се оттегли на почивката с 25 точки преднина.

Третата четвърт бе най-оспорваната в двубоя като завърши с минимален успех за Клипъс с 35:34, което не намали дистанцията между двата тима.

В решителните 12 минути отново отборът от града на ангелите изцяло контролираше събитията на корта, за да оформи разгромният си успех с 154:111.

Най-резултатен за победата стана Пол Джордж с 35 точки, а звездата на тима Кауай Ленърд завърши с 32 пункта и 7 борби. Силно включване от пейката след почивката направи и Монтрезъл Харъл, който се отчете с 19 точки и 11 борби.

За Маверикс отново с най-много точки приключи за Лука Дончич - 22, Тим Хардурй вкара 19.

В другата среща от снощи Денвър Нъгетс надигра Юта Джаз сър 117:101, намалявайки по този начин изоставането си в серията до 2-3.