Кметът на Перник Станислав Владимиров е подал сигнал до Комисията за енергийно и водно регулиране заради продължаващи нарушения в топлоснабдяването, осъществявано от "Топлофикация - Перник" АД. В официално публикувано съобщение на фейсбук страницата на Община Перник кметът призовава гражданите също да подават сигнали и жалби до регулатора.
В сигнала на кмета се посочва, че вече пореден ден в голяма част от жилищните сгради в Перник отоплението е силно занижено или напълно липсва. Проблемът засяга хиляди домакинства при зимни условия. В общината са постъпили стотици сигнали от граждани, които, въпреки редовното заплащане на сметките си, не получават дължимата услуга.
Владимиров настоява КЕВР да извърши незабавна проверка, да установи причините за нарушенията и да предприеме законови мерки и санкции с цел възстановяване на нормалното топлоснабдяване и защита на потребителите.
Вчера от "Топлофикация - Перник" АД съобщиха на сайта си, че поради възникнала авария на главен топлоизточник е нарушено топлоснабдяването към всички клиенти.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страна в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста