Кой се класира за елиминациите на Лигата на конференциите

от БНТ
09:08, 10.12.2021
Чете се за: 02:42 мин.
Спорт
Лигата на конференциите трофей
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Почти всички участници вече са известни в новия футболен клубен турнир Лигата на конференциите, които продължават напред в надпреварата след Нова година.

Единствената въпросителна е свързана с групата на Тотнъм и Рен, след като мачът им беше отложен за неопределено време заради Covid-19. Английският клуб има шанс да пробие в плейофите от второто място при победа над Рен. В случай на поражение, Витес ще влезе в елиминациите.

В плейофите осемте тима, класирали се на второто място в Лигата на конференциите ще играят срещу осем представители на Лига Европа, които завършиха трети в своите групи.

Жребият за плейофите на Лигата на конференциите ще се тегли в понеделник, 13 декември, от 15:00 часа българско време, като осемте втори отбора ще бъдат поставени, а осемте, идващи от Лига Европа, ще са непоставени. Осемте победители от групите се класират директно за осминафиналите и ще бъдат поставени, а жребият за тази фаза ще се тегли на 25 февруари следващата година.

Класирали се за 1/8-финалите на Лигата на конференциите от първо място в групата:

- ЛАСК (Австрия)

- Гент (Белгия)

- Рома (Италия)

- АЗ (Нидерландия)

- Фейенорд (Нидерландия)

- Копенхаген (Дания)

- Рен (Франция)

- Базел (Швейцария)

Отбори, класирали се за плейофите, които ще определят 1/8-финалистите:

- Макаби ТА (Израел)

- Партизан (Сърбия)

- Будьо/Глимт (Норвегия)

- Рандерс (Дания)

- Славия Прага (Чехия)

- ПАОК (Гърция)

- Витес/Тотнъм

- Карабах (Азербайджан)

Трето място в Лига Европа:

- Спарта Прага (Чехия)

- ПСВ (Нидерландия)

- Лестър (Англия)

- Фенербахче (Турция)

- Олимпик Марсилия (Франция)

- Мидтиланд (Дания)

- Селтик (Шотландия)

- Рапид (Австрия)

Отпаднали отбори:

- ЦСКА (България)

- ХИК (Финландия)

- Алашкерт (Армения)

- Анортозис (Кипър)

- Флора (Естония)

- Заря (Украйна)

- Яблонец (Чехия)

- Клуж (Румъния)

- Унион Берлин (Германия)

- Макаби Хайфа (Израел)

- Слован Братислава (Словакия)

- Линкълн Ред Импс (Гибралтар)

- Мура (Словения)

- Омония (Кипър)

- Кайрат (Казахстан)

Последвайте нашата общност "Спорт по БНТ" във Viber!

Свали приложението BNТ News
Свали приложението BNТ News
Топ 24
Най-четени
Везенков и Олимпиакос отстъпиха на Цървена звезда в оспорван мач
Везенков и Олимпиакос отстъпиха на Цървена звезда в оспорван мач
Катастрофа на Е-79 край Благоевград
Катастрофа на Е-79 край Благоевград