ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Проверка на БНТ: Колко сме склонни да похарчим за подаръци?
Чете се за: 02:25 мин.
Външният министър: Не можем да оставим държавата на пауза
Чете се за: 03:02 мин.
Полицаи от Кюстендил разбиха престъпна група за...
Чете се за: 01:15 мин.
Мръсен въздух в София: И днес в градския транспорт се...
Чете се за: 00:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Кои ще са новите депутати в 51-вия парламент?

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
9358
Чете се за: 01:40 мин.
Политика

До днес избраните в 2 многомандатни района трябва да подадат заявление в ЦИК от кой район желаят да бъдат избрани

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

След като Централната избирателна комисия обяви окончателните резултати от парламентарните избори, които се проведоха в неделя, предстои да бъдат обявени и имената на новите депутати.

До днес избраните в две многомандатни района трябва да подадат заявление в ЦИК от кой район желаят да бъдат избрани.

Поименният състав на новото Народно събрание трябва да бъде обявен от ЦИК до неделя.

Според окончателните резултати 8 партии влизат в 51-вия парламент. На "Величие" не достигнаха 20 гласа, за да бъде отново в НС.

Така окончателно ГЕРБ-СДС ще разполагат с 69 депутати, ПП-ДБ с 37, "Възраждане" с 35, "ДПС - Ново начало" с 30, "БСП - Обединена левица" с 20, "Алианс за права и свободи" на Ахмед Доган са с 19, "Има такъв народ" с 18, а партия МЕЧ с 12.

Общо 14 са кандидатите, които няма да бъдат депутати. В ЦИК вече са постъпили и 14 заявления за отказ от депутатско място.

Сред тях са Ахмед Доган и Слави Трифонов. От 51-вия парламент се отказват и настоящите кметове на Стара Загора, Бургас, Смолян и Кърджали.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?