Колумбия потегли с победа на Копа Америка

Колумбийците отказаха Парагвай в Хюстън

Снимка: CONMEBOL Copa América/Twitter
08:28, 25.06.2024

Националният отбор на Колумбия постави силен старт на Копа Америка в САЩ. Съставът на Нестор Лоренсо се наложи над Парагвай с 2:1 в мач от група D. На стадион NRG в Хюстън колумбийците взеха комфортен аванс още през първото полувреме чрез Даниел Муньос и Хеферсон Лерма, а в хода на второто Хулио Енсио върна едно попадение за играчите, водени от Даниел Гарнеро.

Следващата среща от турнира за колумбийския тим ще бъде на 29 юни (събота), когато ще има за съперник Коста Рика, докато парагвайците ще спорят с Бразилия.

Колумбийците удариха първи в средата на първото полувреме. В 32-та минута Хамес Родригес асистира след центриране на Даниел Муньос, който с глава откри резултата.

Нова асистенция на Родригес удвои резултата в полза символичните домакини. Той отново центрира, този път от фаул, а Хеферсон Лерма се извиси и с глава порази парагвайския вратар за 2:0.

През второто полувреме парагвайците се върнаха в играта. Рамон Соса центрира към Хулио Енсисо, като вторият отбеляза за 1:2. До последният съдийски сигнал „гаураните“ не успяха да стигнат до ново попълнение и това бе всичко.