Константин Костадинов и Паленсия с четвърта поредна победа в Испания

09:21, 10.04.2023
Чете се за: 01:25 мин.
успех паленсия испания българинът константин костадинов минути игра
Снимка: twitter

Българският баскетболен национал Константин Костадинов и неговият Паленсия постигнаха четвърта последователна победа във втората дивизия (Леб Оро) на испанското баскетболно първенство за мъже, след като надиграха с 86:80 (19:18, 22:9, 14:24, 31:29) като домакин състава на Оренсе в среща от 28-ия кръг.

Костадинов, който играе в Паленсия под наем от тима на Тенерифе, изкара общо 16 минути на паркета, в които не успя да отбележи кош и се отчете с 2 борби и 1 асистенция.

Най-резултатен за победата пък стана Алек Уинтърлинг, който приключи срещата с 18 точки и 3 борби.

С успеха Паленсия събра актив от 52 точки, с които заема временна 2-а позиция в подреждането, като пред Константин Костадинов е единствено отборът на Андора с 53 пункта.

В следващия кръг българинът и неговите съотборници ще гостуват на 8-ия в подреждането Бургос, а срещата е на 15 април (събота).

Кога е най-добре да бъде свикано първото заседание на новия парламент?
Министерството на иновациите и растежа организира Национална среща „Индустриалните зони - растеж за общините и регионите“