Коста Рика и Катар оглавиха Групи "C" и "D" на Голд къп

12:54, 21.07.2021
коста рика катар оглавиха групи голд къп

Националните отбори на Коста Рика и Катар спечелиха последните си мачове от груповата фаза на турнира Голд къп и по този начин спечелиха съответно групи "C" и "D".

В директен спор за първото място костариканците надиграха с минималното 1:0 тима на Ямайка. Единственото попадение отбеляза звездата и капитан на отбора Браян Руис в 53-ата минута.

Така на 1/4-финалите Коста Рика ще играе срещу Канада, докато ямайците ще срещнат домакините от САЩ.

Третото място в групата остана за състава на Суринам, който победи с 2:1 Гуадалупе.

В Група "D" пък Катар удари с 2:0 Хондурас и ги измести от първото място в подреждането. Головете за успеха бяха дело на Хомам Ахмед в 25-ата минута и Абдулазиз Хатем в добавеното време на срещата.

С тази победа домакините на следващия Мондиал си уредиха среща с отбора на Ел Салвадор в следващата фаза, докато хондурасците ще се изправят срещу един от фаворитите в турнира - Мексико.

В другия мач от тази група Панама победи с 3:1 Гватемала и зае 3-то място в крайното подреждане.