Красив гол на Жуниньо отне победата на Берое

Берое Арда
Снимка: ПФК Берое
22:07, 24.09.2021
Чете се за: 01:27 мин.

Срещата между Берое и Арда завърши при резултат 1:1 в откриващия мач от 9-ия кръг на родния елит. Умар Камара бе точен от дузпа през първата част. След паузата Жуниньо донесе точка на гостите след страхотен удар от дистанция.

Преди първия съдийски сигнал Мартин Камбуров получи Златната обувка, след като подобри рекорда на Петър Жеков за най-много голове в българския елит.

В 28-ата минута домакините получиха дузпа. След изпълнение на корнер Иван Караджов се опита да избие центрирането, но вместо това повали Алюн Фон и съдията Иво Андреев отсъди нарушение. Умар Камара отбеляза 11-метровия наказателен удар, за да направи резултата 1:0.

След почивката смените на Георги Чиликов дадоха резултат. В 79-ата минута Жуниньо спря топката с гърди и стреля от воле, за да изравни резултата за крайното 1:1.

Берое се намира на 5-ата позиция в класирането с 13 точки. Арда е с актив от 9 пункта и е 7-ми с два мача по-малко.

Христо Иванов в "Панорама": Подкрепата за "Демократична България" не е заплашена
Найден Найденов: Благодаря на момчетата, бяха убедителни, но могат и още