Кристиано Роналдо и Ал Насър се провалиха в предпоследния кръг, Ал Итихад е новият шампион на Саудитска Арабия

12:19, 28.05.2023
Чете се за: 01:47 мин.
кристиано роналдо насър провалиха предпоследния кръг итихад новият шампион саудитска арабия

Кристиано Роналдо и неговият Ал Насър загубиха битката за титлата в първенството на Саудитска Арабия, след като завършиха 1:1 при гостуването си на Ал Етифах в среща от предпоследния 29-и кръг на шампионата.

Юсуф Ниакате даде аванс на домакините в края на първата част, а в 56-ата минута Луис Густаво изравни резултата, но в последния малко повече от половин час Ал Насър не успя да стигне до обрата и така двубоят завърши наравно, с което Роналдо и компания събраха актив от 64 точки.

По същото време пък лидерът в подреждането Ал Итихад спечели визитата си на Ал Файха с 3:0, за да си гарантира златните медали в първенството на Саудитска Арабия. Ахмед Шарахили откри резултата още в 3-ата минута, а впоследствие на два пъти точен бе и Ромариньо, за да оформи класическия успех на своя тим.

Така, Ал Итихад завоюва своята 9-а титла в историята и първа от сезон 2008/09 насам. Понастоящем треньор на отбора е португалският специалист Нуно Ешпирито Санто, който пое отбора през миналото лято, след като преди това бе начело на редица отбори в Европа като Валенсия, Порто, Уулвърхямптън и Тотнъм.

Протест срещу жертвите на пътя - затвориха международния път към "Лесово"