Кристиано Роналдо и Ал Насър загубиха в полуфиналите на Суперкупата на Саудитска Арабия

13:51, 27.01.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Ал Насър с Кристиано Роналдо в състава си загуби в полуфиналите на турнира за Суперкупата на Саудитска Арабия след загуба с 1:3 от състава на Ал Итихад.

За португалската звезда това бе втори двубой с екипа на новия му клуб, но въпреки че остана на терена през всичките 90 минути Роналдо отново не успя да открие головата си сметка за Ал Насър.

Вместо това той и неговите съотборници трябваше да преглътнат поражението, след като голове на Ромариньо и Абдерразак Хамдалах през първото полувреме осигуриха солиден аванс на Ал Итихад.

След почивката Ал Насър намали изоставането си чрез попадение на Андерсон Талиска, но в самия край на двубоя Муханад Ал-Шанкити оформи крайното 3:1 в полза на своя тим.

По този начин Ал Итихад си осигури място във финала, където ще се опита да стигне до своята първа Суперкупа на Саудитска Арабия, а за съперник ще има тима на Ал Файха, който е шампион в първото издание на надпреварата през 2013 година.