Кристиано Роналдо отбеляза два гола при успех на Ал-Насър

09:27, 30.08.2023
Чете се за: 02:22 мин.
роналдо похвали играта насър псж страхотно представяне силен противник

Ал-Насър победи Ал-Шабаб с 4:0 в мач от 4-ия кръг в първенството на Саудитска Арабия. Кристиано Роналдо отбеляза два гола и даде асистенция.

Домакините получиха дузпа след намесата на ВАР още в 12-ата минута. Кристиано Роналдо се разписа от бялата точка, за да даде аванс на тима си. Португалецът се опита да удвои головата си сметка, но негов гол бе отменен заради нарушение. Нападателят все пак успя да се разпише повторно, като отново отбеляза 11-метров наказателен удар, този път след нарушение на Густаво Куеяр.

Преди почивката Садио Мане също записа името си сред голмайсторите с удар в долния десен ъгъл.

След паузата възпитаниците на Луиш Кастро продължиха да атакуват и получиха нова дузпа за игра с ръка на Яго. Кристиано Роналдо можеше да оформи своя хеттрик, но вместо това той даде възможност на Абдулрахман Гариб да се разпише. Полузащитникът обаче стреля в лявата греда.

Евер Банега от състава на гостите получи директен червен картон, а домакините се възползваха от численото си преимущество на терена. Султан Ал Ганам оформи крайния резултат и подпечата успеха за отбора си.

Ал-Насър заема 6-ата позиция в класирането с актив от 6 точки. Ал-Шабаб се намира на предпоследното 17-о място в подреждането с 2 пункта.

В друг мач от кръга Ал Ахли се наложи с 2:0 над Ал Таи. Рияд Марез и Франк Кесие бяха точни за успеха на домакините. Гостите останаха с 10 души на терена от 35-ата минута, когато Алфа Семедо бе изгонен с директен червен картон.

Сарафов иска бившият апелативен прокурор на Варна да бъде уволнен и като магистрат