Кристиано Роналдо отбеляза два гола при успех на Ал-Насър

роналдо похвали играта насър псж страхотно представяне силен противник
23:13, 22.09.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Ал-Насър победи Ал Ахли с 4:3 в мач от 7-ия кръг на Саудитската професионална лига. Звездата на победителите Кристиано Роналдо бе точен на два пъти.

Домакините поведоха още в 4-ата минута на стадион "Ал-Ауал Парк" в Рияд. Кристиано Роналдо отправи плътен удар по земя, който попадна в далечния ъгъл на вратата. Португалецът имаше отлична възможност да удвои головата си сметка, но стреля в лявата греда.

Възпитаниците на Луиш Кастро удвоиха аванса си. Андерсон Талиска се разписа от непосредствена близост с глава.

Гостите намалиха изоставането си с попадение на лятното попълнение Франк Кесие. Полузащитникът се озова сам срещу вратаря и не сгреши.

В добавеното време на първото полувреме Андерсон Талиска удвои головата си сметка. Халфът отправи фалцов удар, който се отби от напречната греда, преди да попадне във вратата, пазена от Едуар Менди.

След почивката Риад Марез бе точен за тима, воден от Матиас Ясле. Алжирецът се разписа от дузпа, след нарушение на Андерсон Талиска.

Резервата Фирас Ал Бурайкан оформи крайния резултат в 88-ата минута, след като засече центриране по земя във вратарското поле на Риад Марез.

В продължението на втората част Сумайхан Ал Набит засече с глава центриране от пряк свободен удар на Риад Марез, но изстрелът му срещна напречната греда.

Ал-Насър се изкачи до 5-ото място в класирането с актив от 15 пункта. Тимът измести именно Ал Ахли, който има същия брой точки.

Нестор Ел Маестро: Искам да виждам постоянство в играта на ЦСКА