Кристиано Роналдо се отчете с хеттрик при убедителна победа на Ал-Насър

Португалецът имаше ключова роля за успеха с 6:0 над Ал Уехда

22:57, 04.05.2024
Чете се за: 01:57 мин.
кристиано роналдо щастлив съм насър съжалявам дойдох рано

Ал-Насър победи Ал Уехда с 6:0 в мач от 30-ия кръг на Саудитската професионална лига. Звездата на победителите Кристиано Роналдо записа хеттрик на името си.

Португалският национал откри резултата още в 5-ата минута на стадион "Кинг Сауд Юнивърсити" в Рияд. Нападателят се възползва от грешка на противниковия вратар и изпрати топката в далечния ъгъл.

Именно голмайсторът на тима удвои аванса. 39-годишният футболист засече с глава центриране в наказателното поле на Марсело Брозович.

Одион Игхало се опита да намали изоставането на гостите, но попадението му не бе зачетено заради засада.

Възпитаниците на Луиш Кастро изградиха класическа преднина още в 18-ата минута. Отавио прехвърля противниковия вратар за 3:0. Португалецът бе близо до нов гол преди почивката, но стреля в напречната греда.

Отавио не бе единственият футболист, чийто удар се отби от напречната греда. Абдулазиз Нур също нямаше късмет.

В последната минута на първото полувреме Садио Мане също записа името си сред голмайсторите. След изпълнение на удар от вратата футболистите в жълто осъществиха само четири подавания, преди сенегалецът да се разпише.

След паузата Кристиано Роналдо оформи своя хеттрик. Националът на Португалия завърши многоходова комбинация с изстрел от движение.

Мешари Ал Немер стреля в лявата греда, преди резервата Мохамед Ал Фатил да оформи крайния резултат при добавката.

Ал-Насър остава на втората позиция в класирането с актив от 74 точки. Ал Уехда заема 12-от омясто в подреждането с 32 пункта.

Празнично пасхално богослужение в катедралния храм "Св. Александър Невски"
Яник Синер се оттегли от участие на турнира по тенис в Рим от сериите "Мастърс"