Кристиано Роналдо се превърна в най-резултатният футболист в елита на Саудитска Арабия

Португалецът отбелаза 35 попадения в рамките на сезона

кристиано роналдо щастлив съм насър съжалявам дойдох рано
10:38, 28.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Кристиано Роналдо добави нов рекорд във визитката си, след като стана футболистът, отбелязал най-много голове в един сезон на Саудитската Лига. 39-годишният португалец се разписа два пъти за успеха на неговия Ал Насър с 4:2 над Ал Итихад на стадион "Ал Ауал Парк" и вече има 35 попадения на сметката си.

По този начин той свали от върха постижението на Абдерразак Хамдала, който през сезон 2018/19 вкарва 34. Хамдала, който по онова време играе също за Ал Насър, може да запази донякъде и своя комфорт, тъй като е постигнал резултата от 34 попадения в 27 мача, четири по-малко от изиграните от португалската звезда.

Най-напред попадение на Роналдо в 10-ата минута беше отменено заради засада, но в добавеното време на първата част се разписа, изравнявайки постижението на Абдерразак Хамдала. Той овладя пас от дълбочина на Мохамед Ал фатил и прати топката в мрежата, за да открие резултата.

20 минути след началото на втората част той можеше да удвои, но в момент на измъкване сам срещу вратаря беше съборен от Суайлем ал Меенали, за което защитникът си изработи червен картон. Само 4 минути по-късно той вкара с глава за 2:0, след което беше заменен.

До края на последната среща от сезона Абдулрахман Гарееб вкара от дузпа за 3:0, а Мешари ал Немери оформи крайното 4:2 в 5-ата минута на добавеното време. В рамките на четири минути преди края гостите върнаха два гола, но така или иначе те завършват на 5-о място в първенството.

Ал Насър с Роналдо в състава останаха на 2-о място с 82 точки, на цели 16 от шампиона Ал Хилал.

Помпей - най-големият запазен античен град музей (СНИМКИ)
Пожар в сградата на общината на Кресна (СНИМКИ)