Кристиано Роналдо ще завърши сезона без трофей с Манчестър Юнайтед

Кристиано Роналдо
08:18, 10.04.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Звездата на Манчестър Юнайтед Кристиано Роналдо ще завърши настоящия сезон без трофеи с клубния си тим. Това стана ясно, след като „червените дяволи“ изгубиха шансове за титлата във Висшата лига след поражението от Евертън с 0:1.

След 31 мача отборът на португалския национал заема 7-о място в класирането, изоставайки от лидера Манчестър Сити с 22 точки.

Кристиано Роналдо се завърна в Манчестър Юнайтед през август 2021 г. от Ювентус. През настоящата кампания „червените дяволи“ отпаднаха от Купата на лигата в третия кръг, като загубиха от Уест Хем (0:1).

Във ФА Къп Манчестър Юнайтед завърши участието си в четвъртия кръг, след като претърпя поражение от Мидълзбро (1:1, 7:8 след дузпи).

Отборът, воден от мениджъра Ралф Рангник, отпадна от Шампионската лига в 1/8-финалите от Атлетико Мадрид (1:1, 0:1).

За последно "червените дяволи" спечелиха трофеи през 2017 г. - Купата на лигата и Лига Европа.

Лично за Кристиано Роналдо остава шансът в края на годината, когато ще се проведе Световното първенство по футбол в Катар. Португалия попадна в една група с Гана, Уругвай и Южна Корея.