Кристиано Роналдо вкара два гола и донесе на девет от Ал-Насър трофея от Арабската клубна купа

22:35, 12.08.2023
Чете се за: 02:10 мин.
кристиано роналдо вкара два гола донесе девет насър трофея арабската клубна купа

Португалската футболна звезда Кристиано Роналдо и неговият Ал-Насър спечелиха първия трофей в Саудитска Арабия през новия сезон, след като триумфираха в турнира за Арабската клубна купа.

За самия Роналдо това е и първи трофей, откакто през миналата зима той избра да продължи кариерата си в Близкия изток.

В големия финал на надпреварата пък Ал-Насър надигра с 2:1 състава на Ал-Хилал след продължения, като петкратният носител на "Златната топка" реализира и двете попадения за своя тим и помогна за пълния обрат в срещата.

Рекордьорът по титли в саудитското първенство Ал-Хилал пръв нанесе своя удар в 51-ата минута, откривайки резултата чрез бразилеца Мишаел.

Точно двадесет минути по-късно задачата на Ал-Насър пък се усложни допълнително, след като тимът остана с 10 души заради изгонването на защитника Абдулалех ал Амри.

Въпреки това символичните гости в този финал изравниха резултата в 74-ата минута чрез Кристиано Роналдо, за когото това бе гол в пети пореден двубой.

Радостта на Ал-Насър обаче се запази само за няколко минути, тъй като и Науаф Бушал бе изгонен с директен червен картон, оставяйки своя тим с 9 души на терена.

Все пак Роналдо и компания се добраха до продълженията, където в 97-ата минута португалецът отбеляза за 2:1, носейки трофея на своя тим.

Христо Грозев пред "Файненшъл таймс": Путин отлага военна развръзка за Украйна до изборите в САЩ
Баскетболистките до 16 г. с тежка загуба на европейското първенство в Дивизия "В"