Купата на България по баскетбол при мъжете ще има своя нов носител

купата българия баскетбол мъжете своя нов носител
Снимка: БФ Баскетбол
от БНТ , Източник: bgbasket.com
17:34, 05.02.2024

Купата на България по баскетбол при мъжете ще има нов носител през този сезон, след като повече от месец преди надпреварата вече е ясно, че миналогодишният шампион Левски окончателно загуби шансове да се класира за нея.

В неделя вечер баскетболистите на Димитър Ангелов отстъпиха на Спартак Плевен у дома и два кръга преди края на втория етап в Националната баскетболна лига (НБЛ) са с баланс 5-15 и са на последното 12-о място в подреждането.

Сметките показват, че дори "сините" да спечелят следващите си два двубоя то това няма да им е достатъчно за попадане в топ 8, които получават право за участие в турнира за Купата на България.

За момента сигурни участници в състезанието са Черноморец Бургас, Рилски спортист, Спартак Плевен, Балкан Ботевград, ЦСКА и Черно море Тича, а за последните две места тепърва предстои да бъде разплетена интригата.

Надпреварата за Купата на България по баскетбол при мъжете през настоящата кампания ще се проведа в периода 14-18 март.