Купата отново е за Нефтохимик след петгеймова битка срещу Добруджа

12:19, 20.03.2021
Чете се за: 00:36 мин.
Волейбол

Действащият волейболен шампион на България Нефтохимик триумфира с Купата на Страната за пети пети път в своята история след нова петгeймова победа в пазарджишката зала „Васил Левски“.

След като в полуфиналите възпитаниците на Николай Желязков се справиха с 3-2 гейма срещу Хебър, снощи със същия резултат бе надвит и състава на Добруджа (Добрич).

По този начин бургазлии вдигнаха своя пети трофей в надпреварата след 2007, 2008, 2016 и 2018 година. Добричлии пък си остават с двата триумфа от 2015 и 2017 година.

В първия гейм Нефтохимик пое контрола от самото начало и комфортно затвори частта след 25:21 в своя полза.

Втората част бе далеч по-равностойна, като двата тима се движеха близо в резултата, но в край на сметка добричлии измъкнаха гейма след 25:23.

Третата и четвъртата част до голяма степен повториха събитията от първите две, тъй като Нефтохимик поведе с 2-1 гейма след 25:21, но Добруджа отнoво изравниха след 25:23.

В решителния тайбрек бургазлии поведоха от самото начало и до края не изпуснаха инициативата, за да триумфират с Купата на България след 15:11 точки.

Роберто Манчини повика двама абсолютни дебютанти за мача с България
Урсула фон дер Лайен: Може да забраним на „Астра Зенека” износа на ваксини извън ЕС