Квалификант сложи край на царуването на Джокович в тениса

квалификант сложи царуването джокович тениса
19:47, 24.02.2022
Чете се за: 01:27 мин.

След 361 седмици начело на мъжката тенис ранглиста, Новак Джокович сдаде върха. В двубой от четвъртфиналите на турнира от сериите "ATP 500", сърбинът загуби с 4:6, 6:7(4) от чеха Иржи Весели.

От понеделник лидер в класацията ще бъде руснакът Даниил Медведев.

Квалификантът Весели, стартира силно силно срещата проби Джокович още в първия гейм. Ноле успя да изравни в четвъртия за 2:2 гейма, но рибрейк на Весели в седмия гейм позволи на 123-ата ракета в света да затвори частта при 6:4.

Чехът отново проби в седмия гейм на втория сет, а при резултат 5:4 сервира за мача, но сърбинът се съвзе и вкара мача в тайбрек. Джокович допусна двойна грешка за 3:5, след което Весели спечели подаванията си от сервиз и подпечата една от най-значимите победи в кариерата си.

Турнирът в Обединените арабски емирства беше първият в календара на Джокович за новия сезон. В началото на годината Ноле не бе допуснат да защити титлата си на Откритото първенство на Австралия, тъй като не е ваксиниран.

Поптодорова: Върви се към засилен санкционен режим
Даниел Митов за декларацията на НС: Мнозинството подценяваше сериозността на ситуацията до днес