Кьолн успя да се наложи над Байерн Леверкузен като гост

23:38, 05.05.2023
Чете се за: 02:20 мин.
Дави Селке Кьолн

Кьолн победи Байер Леверкузен с 2:1 в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. Дави Селке изпъкна с два гола за победителите.

Дави Селке откри резултата, след като засече с глава центриране в наказателното поле на Флориан Кайнц.

Домакините възобновиха равенството в 28-ата минута. Амин Адли получи подаване от Муса Диаби и стреля с едно докосване за 1:1.

Вторият гол на гостите наподобяваше първото попадение в двубоя. Ян Тилман отправи ново центриране отдясно, а Дави Селке удвои головата си сметка в двубоя с удар от движение.

След почивката "козлите" имаха още дв добри възможност да увеличат аванса си, но Лукаш Храдецки отрази изстрелите на Йонас Хектор и резервата Кингсли Шиндлер.

Байер Леверкузен остава на 6-ата позиция в класирането с актив от 48 пункта. Кьолн се изкачи до 10-ото място в подреждането с 38 точки.

В друг шампионатен мач Шалке 04 постигна важна победа в битката за оставане в елита след драматичен успех с 3:2 при гостуването на Майнц 05.

Мариус Бюлтер даде аванс на Шалке преди почивката, а Леандро Барейро изравни в 53-а минута. Шалке отново поведе с гол на Том Краус, а Майнц изравни за 2:2 с гол от пряк свободен удар на Аарон Карикол в 70-а минута.

В 12-а минута на даденото от съдията добавено време Шалке получи право да изпълни дузпа и Мариус Бюлтер не сгреши от бялата точка, осигурявайки ценни три точки за тима, с които Шалке се изкачи на 14-о място с 30 точки, две над зоната на изпадащите.