Лъчезар Котев донесе минимален успех на Арда над Локомотив София

20:53, 11.08.2023
Арда Кърджали
Снимка: Startphoto.bg

Арда Кърджали победи Локомотив София с 1:0 в първия мач от 5-ия кръг на Първа лига. Лъчезар Котев бе автор на победното попадение.

На трибуните на стадион "Арена Арда" в Кърджали бе новият председател на Съдийската комисия на Български футболен съюз Давид Фернандес Борбалан.

Първият точен удар в двубоя дойде още във втората минута. Радослав Цонев стреля към вратата на "железничарите", но Александър Любенов спаси.

Домакинският натиск на кърджалии се отплати в 21-ата минута. Лъчезар Котев стреля по земя извън наказателното поле и откри резултата.

През второто полувреме столичани така и не успяха да отправят точен удар, с който поне да се опитат да избегнат поражението. Лука Иванов бе изгонен в 85-ата минута. Той получи втори жълт картон за влизане с шпагат в краката на резервата Джалал Хусейнов.

Арда Кърджали заема 5-ото място в класирането с актив от 7 точки. Локомотив София се намира на 8-ата позиция с 6 пункта.

Калоян Левтеров завърши седми във финала на 200 метра гръб на европейското първенство по плуване до 23 г.
Апокалипсис в Хавай - някогашната столица на остров Мауи е почти напълно изпепелена