Лацио и Милан не се победиха в голово равенство на "Олимпико"

Първо равенство за Лацио и второ за Милан през сезона.

23:42, 31.08.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Лацио Милан

Двубоят от 3-ия кръг на Серия А между Лацио и Милан завърши при резултат 2:2. Росонерите откриха резултата, преди столичаните да осъществят обрат. Рафаел Леао все пак заслужи точка за "червено-черните".

На Олимпийския стадион в Рим гостите откриха резултата в 8-ата минута. Страхиня Павлович засече с глава центриране от ъглов удар на Кристиан Пулишич.

След час игра домакините възобновиха равенството. Валентин Кастеянос засече с едно докосване центриране в наказателното поле на Нуно Тавареш.

Пет минути след първото си попадение столичани стигнаха до пълен обрат. По подобие на първия гол Нуно Тавареш отново проби по левия фланг и този път подаде към Булайе Диа, който направи резултата 2:1 от непосредствена близост.

Макар да допуснаха два гола за пет минути, възпитаниците на Пауло Фонсека стъпиха на краката си и изравниха. Появилият се от резервната скамейка Тами Ейбрахам дебютира за тима с асистенция за Рафаел Леао. Португалецът отправи плътен шут от вътрешността на наказателното поле.

Лацио заема 8-ата позиция в класирането с актив от 4 точки. Милан се намира на 14-ото място в подреждането с 2 пункта.