Лацио постигна класическа победа срещу Дженоа и се доближи до топ 4 на Серия А

По същото време Монца измъкна точката срещу Венеция, а по-рано днес Парма и Емполи също не се победиха.

Лацио
18:20, 27.10.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Лацио излезе на пето място в класирането на италианската Серия А след убедителна победа у дома с 3:0 срещу Дженоа. "Орлите" събраха 16 точки и са близо до топ 4. "Грифоните" пък продължават да се намират в зоната на изпадащите, на 18-а позиция с 6 пункта.

Тиджани Нослин откри резултата в 21-а минута, а в самия край резервата Педро и Матиас Весино направиха победата на Лацио класическа.

В друга среща от деветия кръг по същото време Монца и Венеция не излъчиха победител и завършиха 2:2.

И четирите гола паднаха през първото полувреме, като новаците в Серия А повеждаха на два пъти в резултата с попадения на Микаел Елертсон и Михаел Свобода, но „Брианцоли“ стигнаха до реми след голове на Йоргос Кирякопулос и Милан Джурич.

Монца е 16-и в таблицата с 8, а Венеция има 5 точки и заема предпоследното място.

По-рано днес Парма и Емполи също завършиха наравно - 1:1.

"Сините" поведоха с автогол на Уойо Кулибали в 35-а минута, но през втората част домакините бяха по-активният отбор и успяха да стигнат до изравнителен гол чрез Габриел Шарпентие в 80-а минута.

Парма заема последното място, осигуряващо безопасност в Серия А - 17-ото, с 8 точки, докато Емполи е 10-и с три точки повече.

Сигнал за извозване на избиратели с автобуси породи съмнение за купен вот във Видин