Лацио се изкачи до петото място в Серия А след успех над Лече с 1:0

Лече остава на 13-а позиция, като е с 6 точки над опасната зона.

лацио
18:23, 14.01.2024 (обновена)
Чете се за: 02:57 мин.

Лацио се наложи над Лече с 1:0 в ранния неделен мач от 20-ия кръг на италианската Серия А.

Единственото попадение за успеха на "орлите" отбеляза Фелипе Андерсон в 58-ата минута на срещата.

Още в 13-ата минута Густав Исаксен от Лацио имаше добра възможност да открие резултата, но вратарят на Лече Владимиро Фалконе спаси удара му от наказателното поле.
Мохамед Куба отговора малко по-късно с хубав удар за Лече.

В началото на втората част шут на Матия Дзакани от римляните мина малко над напречната греда. Така се стигна до 58-ата минута, когато Лацио откри чрез отлична колективна атака, при която Луис Алберто изведе Андерсон, който вкара с хубав удар под гредата.

Със спечелените 3 точки Лацио се изкачи до пето място в класирането, като изпревари отборите на Болоня и Наполи. Лече остана на 13-а позиция, като е с 6 точки над опасната зона.

Каляри напусна зоната на изпадащите от Серия "А" само 24 часа след като се озова в нея след победа с 2:1 при домакинството си на Болоня.

Сардинци паднаха до 18-ото място в класирането в събота, когато Верно спечели с 21 срещу 19-ия Емполи, но бързо напуснаха опасната зона след успеха си над тима на старши треньора Тиаго Мота.

Болоня, който до момента прави фантастичен сезон, поведе на стадион "Унипол Домус" в средата на първото полувреме чрез Рикардо Орсолини.

В 31-вата минута обаче Каляри възстанови равенството с точен изстрел на Андреа Петаня.

През второто полувреме положенията за гол и пред двете врати липсваха, но домакините стигнаха до такъв чрез автогол на Рикардо Калафиори.

До края на мача Болоня не създаде нещо наистина опасна пред вратата на съперника си и инкасира втора загуба в последните си три мача.

В класирането Каляри е на 16-о място с 18 точки, само на една над зоната на изпадащите. Болоня е на шеста позиция с 32 точки.