Лацио се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия

На четвъртфиналите Лацио ще играе с победителя от двойката между Рома и Кремонезе.

лацио класира четвъртфиналите турнира купата италия
08:46, 06.12.2023

Лацио се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия след минимална победа с 1:0 над гостуващия Дженоа в първия мач от програмата на осминафиналите.

Единственото попадение в срещата падна още в петата минута, а негов автор бе Матео Гендузи. Френският полузащитник бе намерен напълно непокрит на границата на наказателното поле от Лука Пелегрини и с удар по земя откри резултата.

До края на мача домакините пропуснаха куп възможности да вкарат втори гол, с който да убият интригата.

Дженоа пък пропиля най-добрия си шанс час след началото на мача, когато Матео Ретеги не успя да уцели вратата, останал очи в очи със стража на "орлите" Иван Проведел.

Найден Тодоров: Без законови промени няма как да се вдигнат заплатите в сектор "Култура"
Деклан Райс отбеляза в седмата минута на добавеното време и донесе победата на Арсенал над Лутън