Лацио се наложи над Рома в столичното дерби за Купата на Италия

"Сините" стигнаха до успеха с гол от дузпа

Лацио
21:21, 10.01.2024
Чете се за: 01:35 мин.

С гол от дузпа Лацио победи Рома с 1:0 и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Италия.

Матия Дзакани отбеляза единственото попадение от бялата точка в 51-вата минута и лациалите взеха дербито за Вечния град.

Лацио бе по-острият и креативен отбор в атака и успя да стигне до попадение малко след почивката.

Хуйсен фаулира Кастейяно в наказателното поле, първоначално реферът подмина ситуацията, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР посочи бялата точка. Дзакани прати Патрисио в грешния ъгъл и откри резултата.

Рома отправи първия си точен удар към вратата на съперника чак в 61-а минута, но Пелегрини не успя да затрудни стража на Лацио.

В добавеното време на срещата и двата отбора останаха с човек по-малко на терена, след като резервите Педро и Сардар Азмун бяха изгонени.

Победата на „орлите“ е трета за тима с този резултат срещу градския съперник през последните два сезона.