Лацио завърши втори в Серия А с успех над Емполи

Алесио Романьоли Лацио
09:14, 04.06.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Лацио победи Емполи с 2:0 като гост в среща от последния, 38-ия кръг на италианската футболно първенство.

С третия си пореден успех в Серия А, Лацио завърши на второ място в класирането със 74 точки, изоставайки само от шампиона Наполи, който има 87 в актива си и все още не е изиграл последния си двубой. Римският тим измести Интер, който е трети със 72 точки. Емполи се нареди на 14-о място с 43 точки.

Попаденията за гостите от Рим отбелязаха Алесио Романьоли в 48-ата минута и Луис Алберто във втората минута на добавеното време.

Домакините приключиха мача с човек по-малко заради втория жълт и съответно червен картон на Николо Камбиаги в 89-ата минута.

В друга среща от събота вечер Кремонезе постигна домакински успех над Салернитана с 2:0. Домакините записаха едва пета победа в първенството и събраха 27 точки, на предпоследното, 19-о място, а от догодина ще играят във втора дивизия. Салернитана се класира за 15-ата позиция в Серия А с 42 точки в актива си.

Кристиан Буонавюто даде преднина на домакините в 26-ата минута от дузпа, а в 88-ата влезлият като резерва Франк Тсаджут оформи крайното 2:0.

Георг Георгиев, ГЕРБ: Готвеният кабинет е експертен и всеки може да припознае министри в него