Ланс отстрани Лориан от Купата на Франция след дузпи

09:10, 10.02.2023
Ланс първенство на Франция

Ланс победи Лориан в 1/8-финален двубой от Купата на Франция. В редовното време резултатът бе 1:1, но гостите бяха безгрешни при дузпите.

В 21-вата минута възпитаниците на Франк Ез откриха резултата. Вито Маноне се опита да избие центриране в наказателното поле на Исмаел Бура, но вместо това изпрати топката на крака на Анжело Фюлжини, който се разписа на празна врата.

След почивката домакините търсеха изравнително попадение. В 78-ата минута Жан-Виктор Макенго стреля в дясната греда.

Играчите на Режис Льо Бри възобновиха равенството в 84-ата минута. Енцо Льо Фе се разписа от пряк свободен удар.

11-метровите удари започнаха с пропуск за Лориан. Именно голмайсторът Енцо Льо Фе стреля в напречната греда. Неговият съотборник Ибрахима Коне също не успя да се разпише. Жан-Люи Лека спаси изпълнението му. Факундо Медина отбеляза победната дузпа за гостите.

На 1/4-финалите Ланс ще се изправи срещу носителя на трофея Нант на 1 март. "Канарчетата" отстраниха Анже с 2:1.

Разказ от първо лице за първата в света гребна експедиция до Антарктида
Илия Груев-младши: Истинско признание да бъда избран за футболист №2 на България за 2022 г.