Ланс победи Пари Сен Жермен с 3:1

Треньорът на лидера Кристоф Галтие не можеше да разчита на Неймар заради червен картон в предния кръг, както и на Меси, който все още почива

Вторият в класирането на Лига 1 Ланс победи с 3:1 водача Пари Сен Жермен в дербито на 17-ия кръг на френското футболно първенство и съкрати изоставането си от върха на само четири точки.
08:16, 02.01.2023

За столичани това бе първо поражение от март миналата година. За ПСЖ не играха Лионел Меси, Неймар, Ренато Санчес и Приснел Кимпембе.

Ланс започна отлично срещата и още в петата минута Пжемислав Франковски откри резултата в полза на домакините, но три по-късно Юго Екитике изравни с втория си гол за тима този сезон.

До почивката обаче Ланс бе по-активният отбор и успя да си върне водачеството с гол на Лоис Опенда в 28-мата минута на двубоя.

Втората част на мача започна по подобие на първата - с бърз гол за тима на Ланс, който покачи на 3:1 в 47-мата минута чрез Алекси Клод-Морис. След гола парижани най-после започнаха да водят играта, но отлично организираният тим на домакините не позволи на Килиан Мбапе и съотборниците му да направят нещо повече.

Пари Сен Жермен има 44 точки в класирането, докато Ланс е с 40. Третият Олимпик Марсилия, който по-късно днес гостува на Монпелие, е с 33.

По-късно днес са двубоите: Страсбург - Троа, Лил - Реймс, Монпелие - Олимпик Марсилия и Рен - Ница.