Ланс спечели срещу Монако и се изкачи на второ място в Лига 1

ланс удари страсбург доближи три точки псж
Снимка: АРХИВ
09:04, 23.04.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Ланс постигна успех с 3:0 в домакинството си на Монако в мач от 32-ия кръг на френската Лига 1 и с актив от 66 точки се изкачи на втора позиция в класирането. Монако запази четвъртото си място с 61 пункта.

Ланс откри резултата още в 10-ата минута, когато Опенда стигна до отбита топка в наказателното поле и с удар в средата на врата матира Нюбел.

Седем минути по-късно трибуните на стадион „Феликс Болаер“ празнуваха втори гол за своите любимци. Голмайстор отново бе Опенда, който надигра защитата на гостите от Монако и порази целта.

В началото на третото полувреме Томасон вкара и трети гол, но съдията го отмени заради засада след разглеждане на ситуацията чрез системата VAR.

В 56-ата минута Ланс стигна до трети гол. Отново точен бе Томасон, но този път попадението бе зачетено.

Атанас Атанасов: Имаме план как да действаме, бихме помогнали на Борисов
Каримански: Заложеният дефицит е поради неблагоразумната политика на няколко парламента