Леброн се завърна в игра за Лейкърс при победа над Никс

Леброн Джеймс
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:21, 06.02.2022
Чете се за: 02:25 мин.

Звездата на Ел Ей Лейкърс Леброн Джеймс се завърна в игра за тима след пет пропуснати мача заради проблем с коляното и помогна на Езерняците да наваксат пасив от 21 точки, за да победят Ню Йорк Никс със 122:115 точки след продължение у дома.

Гостите започнаха по-силно двубоя и спечелиха първата част с 42:29, а в средата на втората четвъртина преднината им набъбна на 21 точки, но след това Джеймс се разигра и поведе своите към обрат. Минута преди края на срещата Лейкърс вече водеха със 110:103, но играчите на Никс направиха късен щурм, за да вкарат мача в продължение. В него домакините доминираха и се наложиха с 11:4, за да стигнат до успеха.

Джеймс реализира четвъртия си трипъл-дабъл за сезона и 103-ти в кариерата си - 29 точки (13/24 стрелба), 13 борби и 10 асистенции.

"Той е невероятен, явно почивката му се е отразила добре. Не искахме да го държим на паркета 39 минути, но продължението го наложи. Представянето му наистина беше специално, игра страхотно", коментира треньорът на Лейкърс Франк Вогъл.

Антъни Дейвис добави 28 точки и 17 борби за най-големия обрат на Лейкърс от 2015 година насам, а Малик Монк се отчете с 29 точки. Дуайт Хауърд и Кармело Антъни не взеха участие в двубоя поради контузии. За Никс над всички бе Ар Джей Барет с 36 точки и 8 борби, Джулиъс Рандъл завърши с 32 точки, 16 борби и 7 асистенции, а Еван Фурние вкара 15 точки.

Въпреки този успех Лейкърс остават с негативен баланс (26-28) и заемат девето място в класирането на Западната конференция, докато Никс са на 12-та позиция на Изток с актив 24-29.

Чете се за: 00:37 мин.
Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България"
17:50, 06.05.2024 (обновена)
Чете се за: 02:37 мин.
Унион Берлин се раздели с треньора Ненад Биелица
17:34, 06.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Минчева и Костадинова останаха извън финала на 25 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
Чете се за: 02:47 мин.
Маркиньос преди реванша ПСЖ-Борусия Д: Да играеш полуфинал на Шампионската лига не се случва всяка година
Чете се за: 05:20 мин.
Виктория Томова е на победа от основната схема на силния тенис турнир на клей в Рим
15:27, 06.05.2024
Чете се за: 00:45 мин.