Лейкърс пак загубиха, Милуоки Бъкс продължава победната си серия в НБА

от Вяра Илиева
09:43, 27.10.2022
Чете се за: 04:07 мин.
Никола Йокич

Отборът на Лос Анжелис Лейкърс записа четвърта поредна загуба от началото на сезона в НБА, след като загуби гостуването си на Денвър Нъгетс с 99:110. В Колорадо най-добрият играч през последните два сезона Никола Йокич остана на една асистенция от трипъл-дабъл. Сръбският център завърши с 28 точки, 13 борби, 9 асистенции и 4 откраднати топки при над 70 процента успеваемост на стрелбата.

Малко след началото на третата част Нъгетс изоставаха с две точки, но направиха серия от 29:9, за да поемат контрол над събитията и да спечелят мача. С ключова тройка се отчете завърналия се след контузия в коляното Джамал Мъри, който реализира 13 точки. За Лейкърс най-резултатен бе Антъни Дейвис с 22 точки, 14 борби и 5 асистенции, а ЛеБрон Джеймс се отчете с 19 точки, 7 борби и 9 асистенции.

По този начин само Лейкърс, Сакраменто Кингс (0-3) и Орландо Меджик (0-5) остават без победа от началото на сезона, докато Денвър Нъгетс е с баланс 3-2.

В същото време Милуоки Бъкс е единственият тим без загуба в НБА след победа над Бруклин Нетс 110:99 у дома. Янис Адетокумбо бе над всички със своите 43 точки, 14 борби и 5 асистенции. Националът на Гърция записа втория си пореден мач с над 40 точки и 31-ви с това постижение в кариерата си. Кевин Дюрант записа 33 точки за Бруклин, които загубиха за трети път от четири игри. Кайри Ървинг добави 27 за Нетс.

Гари Трент-младши отбеляза 21 от своите 27 точки през второто полувреме при успеха на Торонто над гостуващия Филаделфия със 119:109. Паскал Сиакам добави 20 точки и отбеляза най-добрия си резултат в кариерата с 13 асистенции за Раптърс.

Бам Адебайо записа 18 точки и 8 борби, а Маями нанесе първа загуба за сезона на домакина Портланд 119:98. Звездата на Блейзърс Деймиън Лилард напусна играта контузен. Кайл Лоури вкара пет коша от стрелбата за трите точки, като завърши с общо 17 точки. Джими Бътлър реализира 17 за Маями, а Макс Страс дабави 16 точки и 9 борби. Лилард вкара 22 точки за 26 минути, преди да напусне с разтежение на десния прасец.