Лео Меси отбеляза нови два гола за Интер Маями и класира тима за осминфиналите в турнира за Купата на лигите

09:57, 03.08.2023
Чете се за: 02:17 мин.
лео меси отбеляза два гола интер маями класира тима осминфиналите турнира купата лигите

Аржентинската футболна звезда Лионел Меси продължава да блести с екипа на Интер Маями след дебюта си преди десетина дни, а рано тази сутрин българско време отбеляза нови два гола за успеха на своя тим с 3:1 срещу Орландо Сити в мач от турнира за Купата на лигите, в която се състезават отбори от САЩ и Мексико.

Срещата започна ударно за "чаплите", които поведоха още в 7-ата минута, когато Робърт Тейлър асистира на Меси, който с удар от близка дистанция не остави шансове на противниковия страж за 1:0.

Футболистите на Орландо Сити обаче реагираха своевременно и десети минути по-късно възстановиха паритета с попадение на Сезар Араухо.

В началото на второто полувреме Интер Маями си върна водачеството, когато Йосеф Мартинес бе повален в наказателното поле и след като Лео Меси му предостави възможността да изпълни дузпата венецуелецът я реализира, за да даде отново аванс на отбора, воден от Херардо Мартино.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Мартинес върна жеста на аржентинеца, асистирайки му за крайното 3:1.

По този начин Лионел Меси вече има на сметката си 5 гола за 3 мача с екипа на "чаплите", които освен това са в серия от три поредни успеха, след като преди това не познаваха вкуса на победата в шест поредни срещи.

Следващото препятствие пред седемкратния носител на "Златната топка" и неговите съотборници в турнира за Купата на лигите ше бъде съставът на Далас в мач от осминафиналите на надпреварата.

Денков: В министерствата има редица проблеми за милиарди, наследени от служебния кабинет