Лео Меси с бляскав дебют и победен гол в последната минута за Интер Маями

09:01, 22.07.2023
лео меси бляскав дебют победен гол последната минута интер маями

Аржентинската футболна звезда Лионел Меси направи бляскав дебют с екипа на своя тим Интер Маями, реализирайки победното попадение за успеха срещу мексиканския Крус Асул в турнира за Купата на лигите.

Седемкратният носител на "Златната топка" се разписа с удар от пряк свободен удар в добавеното време на срещата, носейки победа с 2:1 на състава, воден от Херардо Мартино, за когото пък това бе дебютен мач начело на "чаплите".

Преди обаче да се стигне до късната драма финландецът Робърт Тейлър бе дал аванс на тима от МЛС в края на първата част, но в 65-ата минута Карлос Уриел Антуна възстанови паритета.

Така се стигна до момента на Лео Меси, който бе влязъл като резерва в началото на втората част, и неговият гол от пряк свободен удар, който му донесе мечтания дебют за Интер Маями пред погледа на знаменитости като Дейвид Бекъм, ЛеБрон Джеймс, Серина Уилямс и Ким Кардашиян.

С този успех Меси и компания оглавиха подреждането в група "Юг 3" на турнира с 3 пункта, докато Круз Асул логично е на дъното без актив. Последният отбор в този поток е Атланта Юнайтед, който ще бъде и следващият съперник на Интер Маями на 26 юли (сряда).

Саша Илич: Пропуснахме много положения, важното е, че спечелихме
Поредна група български пожарникари се включва към екипите за гасене на пожари в Гърция