Лестър обърна Спартак Москва в голов трилър

лестър посече манчестър сити края вдигна къмнити шийлд
19:55, 20.10.2021

Лестър победи след обрат Спартак Москва с 4:3 в мач от третия кръг на Лига Европа. Възпитаниците на Брендън Роджърс изоставаха с 2 гола, но благодарение на 4 гола, дело на Патсон Дака "лисиците" се поздравиха с успеха.

Александър Соболев откри резултата в 11-ата минута. Руснакът стреля от границата на наказателното поле за 1:0.

Минута преди края на полувремето домакините удвоиха преднината си. Джордан Ларсон засече подаване от аутлинията на Виктор Моузес и направи резултата 2:0.

В ответната атака англичаните върнаха един гол. Патсон Дака, който отбеляза първото си попадение във Висшата лига срещу Манчестър Юнайтед през изминалия уикенд, намали пасива на тима си - 1:2.

След паузата нападателят на Лестър възобнови равенството в 48-ата минута, а само 6 минути по-късно завърши хеттрика си и даде преднина на английския тим. Патсон Дака е първият футболист на клуба с хеттрик в евротурнирите и първия замбиец с подобно постижение.

23-годишният футболист се разписа за четвърти път в 79-ата минута, след като бе изведен сам срещу противниковия вратар.

В края Александър Соболев удвои сметката си в мача за крайното 3:4.

Лестър заема втората позиция в група С с актив от 4 пункта. Спартак Москва е 3-и с точка по-малко.

Как се подготвят училищата за новите мерки срещу COVID-19?