от Борил Гочев , Източник: БНР
10:23, 21.09.2020
Чете се за: 00:31 мин.
лестър поведе висшата лига

Отборът на Лестър Сити поведе в класирането на Висшата лига, след като победи Бърнли с 4:2 у дома в мач от втория кръг на първенството.

На "Кинг Пауър Стейдиъм" гостите започнаха силно и поведоха в резултата още в 10-ата минута с гол на централния нападател Крис Ууд, но "лисиците" изравниха десет минути по-късно чрез Харви Барнс.

Пет минути след почивката автогол на Ерик Питерс даде преднина на домакините, а в 61-та минута Джеймс Джъстин покачи на 3:1.

Джими Дън върна надеждите на Бърнли в 73-та минута, но шест минути по-късно Денис Прает сложи точка на спора и оформи крайното 4:2 в полза на Бърнли.

По този начин тимът на Брендън Роджърс е с пълен актив след първите два кръга и по-добра голова разлика от Арсенал, Ливърпул, Евертън и Кристъл Палас.

От своя страна Бърнли заема 14-а позиция в подреждането с една загуба, след като почиваше в първия кръг.