Лестър с неочаквана грешка в борбата за топ 4

12:41, 08.05.2021
Чете се за: 00:36 мин.
лестър неочаквана грешка борбата топ

"Лисиците" загубиха с 2:4 у дома срещу състава на Нюкасъл и по този начин завърза още повече битката за местата, даващи право на участие в Шампионската Лига.

Играчите на Брендън Роджърс създадоха доста ситуации, но трябваше да чакат 80 минути, за да отбележат във вратата на "свраките".

В същото време обаче футболистите на Стив Брус показаха убийствена ефективност в атака, като реализираха 4 от 6-те си точни удара.

Джоузеф Уилок даде аванс на Нюкасъл в 22-та минута след груба грешка на Союнчу, а Пол Дъмет удвои в 34-та, вкарвайки с глава след подаване от ъглов удар.

В рамките на 10 минути между 64-та и 74-та пък Калъм Уилсън наказа нови две груби грешки в отбраната на Лестър, правейки резултата 0:4.

До края "лисиците" все пак направиха загубата си малко по-почетна, след като Марк Олбрайтън и Келеши Ихеаначо се разписаха в 80-та и 87-та минути.

В подреждането Джейми Варди и компания остават 3-ти с 63 точки, но могат да бъдат от Челси, ако "сините" победят Манчестър Сити в дербито на кръга.

"Джордитата" пък се измъкнаха от незавидната 17-та позиция и вече заемат 13-то място с актив от 39 точки.