Лестър с първа победа във Висшата лига

Лестър Чаглар Союнчу Юри Тилеманс
08:04, 04.10.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Лестър Сити записа първа победа през сезона във Висшата лига, надигравайки новака Нотингам Форест с 4:0.

Джеймс Мадисън реализира две от попаденията, по едно добавиха Харви Барнс и Патсон Дака. В края на първото полувреме резултатът вече бе 3:0 за домакините.

Домакините започнаха мача много активно и още в първите 15 минути пропуснаха две положения, първото в мача чрез Джейми Варди. В 25-ата минута Джеймс Мадисън намери топката на около 20-ина метра непокрит и стреля точно, за да даде преднина на своя отбор.

Само след две минути Варди намери Харви Барнс, който покачи на 2:0. В 35-ата минута интригата приключи, след като Мадисън вкара за 3:0 от свободен удар.

Тайво Авонии на два пъти пропусна да покачи резултата, а в 73-ата минута Дака оформи крайното 4:0, след като прати топката в мрежата с пета, засичайки подаване на Мадисън. В края на срещата гостите можеха да върнат поне един гол, но вратарят Даниел Уърд отрази удар на единствения добре играл в техните редици Бренън Джонсън.

"Лисиците" вече имат 4 точки, но остават на 19-та позиция. Нотингам са със същия точков актив, но на последното 20-то място.