Лестър с убедителен успех над Легия

Лестър Чаглар Союнчу Юри Тилеманс
23:52, 25.11.2021
Чете се за: 02:25 мин.

Лестър победи Легия с 3:1 в мач от 5-ия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Патсон Дака и Джеймс Мадисън изградиха преднина от 2 гола, преди Филип Младенович да намали. Вилфред Ндиди върна преднината на "лисиците" от 2 гола.

През първото полувреме играчите на Брендън Роджърс се възползваха от домакинския си натиска на стадион "Кинг Пауър" и откриха резултата в 11-ата минута. Патсон Дака се разписа с удар по земя в долния ляв ъгъл на противниковата врата. Само Джейми Варди (7) има повече голове през този сезон от него. Замбиецът има 6 попадения, като 5 дойдоха в Лига Европа.

Само 10 минути по-късно Джеймс Мадисън удвои преднината на тима си. Англичанинът отправи силен изстрел под напречната греда за 2:0.

В 26-ата минута гостите получиха право да изпълнят дупза след игра с ръка на Вилфред Ндиди. Каспер Шмайхел спаси 11-метровия наказателен удар, но Филип Младенович бе точен при добавката от непосредствена близост, за да направи резултата 1:2.

Вилфред Ндиди се реваншира за направената дузпа, след като засече с глава центриране от корнер на Джеймс Мадисън в 33-ата минута, оформяйки крайното 3:1.

След почивката англичаните продължиха да атакуват, но Цезари Мища спаси най-опасната ситуация, създала се пред Харви Барнс.

В другия мач от група "С" Спартак Москва победи Наполи с 2:1 на стадион "Откритие Банк Арена" в Москва.

Лестър оглави класирането с актив от 8 точки. Легия се смъкна до последната позиция с 5 пункта.