Левски и Ботев Пд завършиха сезона с победи

Валери Божинов
22:49, 23.05.2021

Отборът на Левски победи с 2:1 Черно море в последен мач от плейофите в първата четворка от втората осмица. За „сините“ се разписаха Ради Цонев и Валери Божинов. Попадението за домакините от Варна бе дело на Васил Панайотов.

В 17-ата минута Черно море поведе в резултата. Николай Михайлов изби топката след удар на Файсел Касми, но я прати в краката на Васил Панайотов, който от границата на наказателното поле реализира за 1:0.

След почивката Живко Миланов извърши първата си смяна. Радослав Цонев се появи на мястото на 16-годишния Асен Митков. Именно влезлият като резерва Цонев изравни резултата на "Тича" с гол от пряк свободен удар в 69-ата минута.

Минута преди края на редовното време Валери Божинов успя да донесе трите точки за Левски, след като прати топката с глава след центриране на Здравко Димитров.

В друг мач от тази втора група Ботев Пд победи Царско село с категоричното 5:0.

Попаденията реализираха Атанас Илиев, вратарят на Царско село Михаил Иванов си вкара автогол за 2:0, а останалите голове вкараха Реда Рабеи, Емануел Току и Салиф Сисе.