18:06, 01.04.2019
Чете се за: 01:07 мин.
Български футбол
левски ботев пловдив завършиха наравно герена

Левски и Ботев Пловдив завършиха наравно 1:1 на "Георги Аспарухов" в мач от 27-ия кръг на Първа лига, с което "сините" пропуснаха да съкратят изоставането си от Лудогорец Разград.
За Ботев дебют след 446 дни без футбол направи българският национал Александър Тонев, който остана на терена до средата на второто полувреме, а за "сините" за първи път в игра като титуляр се появи националът на Казахстан - Еркебулан Сейдахмет.
Левски беше по-опасният отбор през първото полувреме и поведе в резултата в 35-та минута, когато главният съдия Никола Попов отсъди дузпа за игра с ръка на Филип Филипов, която "канарчетата" оспорваха дълго време. В крайна сметка обаче реферът не промени решението си и Давиде Мариани вкара наказателния удар за 1:0.
Отново Мариани и на два пъти Еркебулан Сейдахмет пропуснаха да се разпишат за домакините през първото полувреме, а Ботев рядко стреляше към вратата на националния страж Николай Михайлов. В един от малкото удари дебютантът Александър Тонев изкара въздуха на Живко Миланов, след като уцели стената от нарушение.
Ботев изравни с първия си точен удар във вратата на Левски. В 47-та минута Давид Яблонски и Живко Миланов не успяха да изчистят висока топка и тя попадна в Лъчезар Балтанов, който я върна с глава към границата на наказателното поле и Кристиан Димитров я изпрати със силен шут в долния десен ъгъл на вратата на "сините".
Само три минути след изравнителния гол Ботев остана с човек по-малко на терена. Лъчезар Балтанов, който получи жълт картон при оспорване на дузпата за Левски, извърши нарушение срещу Паулиньо и бе изгонен от игра, а "канарчетата" останаха с десет души за следващите 40 минути.
Серджиу Буш и Еркебулан Сейдахмет пропуснаха първите две положения за Левски след червения картон, а в 74-та минута Паулиньо стреля неточно от удобна позиция.
Така Левски спечели само точка и остана на пет от ЦСКА-София, както и на осем от шампиона и лидер в генералното класиране Лудогорец Разград.

Още Български футбол

Душан Керкез: Показахме, че можем да бъдем опасни
23:08, 06.05.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Валентин Илиев: Със сигурност ранната смяна повлия
22:56, 06.05.2024
Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 не успяха да се надхитрят в директен сблъсък за седмото място в Първа лига
22:23, 06.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Златомир Загорчич: Няма нищо с Галин Иванов
20:29, 06.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Николай Киров: Мисля, че 4-5 човека не са водили подготовка с отбора.
20:10, 06.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Скандал на скамейката на Славия беляза нулевото равенство срещу Арда
19:56, 06.05.2024
Българските национали по минифутбол заминават в понеделник за второто си поредно участие в турнира Лига на нациите
16:05, 03.05.2024
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024