Левски и ЦСКА с категорични победи във волейболния елит

левски цска волейбол
Снимка: ВК Левски
19:25, 05.02.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Отборите на Левски и ЦСКА записаха чисти победи с по 3:0 гейма в срещите от 12-ия кръг на волейболния елит.

"Сините", водени от помощник треньора Христо Цветанов, победиха с 3:0 (25:11, 25:17, 25:19) Ботев (Луковит).

Серия от шест поредни точки осигури комфортен аванс на домакините, които при 14:4 вече имаха двуцифрен аванс. Столичани контролираха играта и заслужено поведоха в геймовете.

Във втората част двуцифрената преднина за домакините отново не закъсня и при 15:5 везните вече бяха наклонени в тяхна полза, за да поведат с 2:0 гейма.

Заключителната трета част гостите успяха да се противопоставят на своя опонент, но въпреки това отстъпиха с 19:25 и 0:3 гейма.

Най-резултатен в столичната зала "Левски София" бе Венислав Антов със 17 пункта.

ЦСКА не срещна затруднения в двубоя си с Марек Дупница и също победи с 3:0 (25:16, 25:15, 25:22).

Възпитаниците на Александър Попов записаха три серии от по три поредни точки в първия гейм, за да излязат напред в резултата.

Дупничани поведоха с 3:0 във втората част, но "червените" изградиха двуцифрена преднина при 22:12 и взеха и втората част.

Във финалния гейм равенството се задържа до резултат 18:18, но силен финален спринт осигури успеха за домакините в зала "Васил Симов".

Най-резултатният играч бе капитанът на гостите Димитър Дулчев с 16 точки.

Левски заема 3-ата позиция с актив от 9 победи и 3 загуби, колкото има и 4-ият ЦСКА. Марек е 12-и с два успеха, а Ботев е 14-и само с един триумф.