Левски и Дея спорт с победи във волейболния плейоф

волейболният левски върна победите отпадането европа
Снимка: ВК Левски (София)
07:36, 24.03.2022
Чете се за: 00:55 мин.

Отборът на Дея спорт победи Пирин Разлог в първия четвъртфинален мач от шампионата на България по волейбол при мъжете. Бургазлии се наложиха над своя съперник с 3:1 (23:25, 25:23, 29:27, 25:21) гейма и поведе с 1:0 успеха в плейофа.

Най-резултатен за успеха бе Георги Петров с 23 точки.

В друг мач домакинът Монтана претърпя поражение с 1:3 (25:20, 20:25, 20:25, 23:25) гейма от Левски. Светослав Гоцев завърши срещата с 14 точки за столичани.

Реваншите са на 26 март.

Изиграха се и два мача от турнира на последните четири тима в класирането на редовния сезон. Раковски 1964 победи Ботев Луковит с 3:0 у дома, а Берое 2016 взе домакинството си на Локомотив Пловдив също с 3:0.