спартак плевен нанесе втора загуба шампиона левски нбл
Снимка: БФ Баскетбол
20:46, 19.01.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Левски загуби от ФМП Академия с 81:84 точки в мач от груповата фаза на Балканската лига. Българският шампион водеше с цели 21 точки, но допусна обрат и отстъпи на северномакедонския тим в зала "Универсиада".

Срещата започна по отличен начин за домакините. В най-резултатната им част "сините" реализираха 30 пункта, като регистрираха серия от 10 поредни точки. Във втората четвърт възпитаниците на Константин Папазов увеличиха преднината си до 21 точки, а на почивката резултатът бе 49:34.

След паузата гостите записаха най-продуктивната си част с 27 точки и по този начин възстановиха равенството преди заключителните 10 минути от сблъсъка.

Столичани повеждаха на два пъти с по две точки, но гостите наложиха контрол над играта и изградиха преднина от 6 точки за 82:76, за да се поздравят заслужено с победата след крайното 84:81.

Най-резултатен на паркета бе Били Айви, който се отчете с 29 пункта и 6 асистенции за победителите.

Левски заема 4-ата позиция в класирането в група "А" с актив от 2 победи и 4 загуби. Това е първа победа за ФМП Академия. Клубът има и 6 поражения.