Левски надигра Локомотив Пловдив в последното си домакинство за годината

Столичани се наложиха над "смърфовете" с 3:0

19:20, 02.12.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Левски
Снимка: Startphoto.bg

Левски победи Локомотив Пловдив с 3:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Кристиан Димитров, Уелтън и Рикардиньо донесоха трите точки на тима в последното домакинство за годината.

Столичани поведоха в резултата с първия си точен удар в срещата. Кристиан Димитров засече с глава центриране от ъглов удар на Марин Петков.

Атаките на "сините" продължиха и възпитаниците на Николай Костов удвоиха преднината си в 42-ата минута. Уелтън завърши скоростно нападение на домакините с изстрел по земя в далечния ъгъл.

След почивката Валентин Железов отсъди дузпа в полза на столичаните за нарушение на Мартин Паскалев срещу Дарлан. Главният съдия промени решението си след намесата на ВАР.

Тимът все пак получи 11-метров наказателен удар в 85-ата минута след сигнал от ВАР. Леонардо Сена фаулира Рикардиньо в наказателното поле, а след това именно бразилецът се разписа от бялата точка.

Локомотив Пловдив заема 4-ата позиция в класирането с актив от 35 пункта. Левски се намира на 6-ото място в подреждането с 3 точки по-малко.