Левски надигра Спартак Плевен и излезе на второто място в НБЛ

21:34, 26.12.2022
левски справи спартак плевен излезе второто нбл
Снимка: start-photo.bg

Баскетболният отбор на Левски надигра с 82:69 като домакин състава на Спартак Плевен в среща от 13-ия кръг на НБЛ.

Двубоят в зала "Универсиада" протече равностойно, като "сините" изковаха успеха в заключителните минути на срещата, когато направиха серия от 18:5 точки.

Интересен момент в мача бе, че в края на третата четвърт Левски остана без своя треньор Димитър Ангелов и неговия помощник Божидар Гьорев, които бяха отстранени от съдиите и така до края на двубоя домакините бяха водени от президента на клуба Константин Папазов.

В крайна сметка случилото се не оказа влияние върху баскетболистите на "сините", които съумяха да стигнат до крайната победа.

Джон Фловиърс стана най-резултатен за победителите със своите 22 точки, към които прибави и 11 борби, за да оформи "дабъл-дабъл". За Спартак Плевен пък националът Николай Стоянов реализира 20 точки.

В класирането тази победа помогна на Левски да се изкачи до второто място с актив от 20 точки и баланс 8-4, докато четвъртото поредно поражение остави плевенчани на третата позиция с 19 пункта и баланс 7-5.