Левски надви Марица 2022 и стана последният полуфиналист в турнира за Купата на България по волейбол за жени

левски надви марица 2022 стана последният полуфиналист турнира купата българия волейбол жени
21:23, 09.12.2023

Женският отбор на Левски по волейбол е последният полуфиналист в турнира за Купата на България, след като се наложи над тима на Марица 2022 с 3:0 (25:16, 25:19, 25:18) гейма като домакин.

Първата част бе изцяло под диктовката на Левски, който поведе без проблеми в мача. Във втория гейм момичетата на Петър Шопов отново бяха доминиращи, като увеличиха аванса си.

Третият сет тръгна с размяна на ролите - Марица 2022 взе превес, като бе водещ до 10:7. Постепенно обаче домакините обърнаха резултата и поддържаха преднината стабилна, записвайки чист успех.

По този начин отборът на Левски оформи вечно дерби срещу ЦСКА в полуфиналите на надпреварата, докато другият финалист ще бъде определен в сблъсъка между Марица Пловдив и Славия.

Черноморец мина и през Левски за 11-а поредна победа в НБЛ, ЦСКА се справи у дома с Берое
Стоичков преди последната среща на ст. "Българска армия": Колкото и хора да дойдат, ще има много сълзи