Левски надви Нефтохимик след 5-геймова драма в София

левски надви нефтохимик геймова драма софия
Снимка: Национална волейболна лига
21:36, 17.12.2021
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Левски (София) победи вицешампиона Нефтохимик(Бургас) с 3:2 гейма (22:25, 26:24, 28:26, 18:25, 15:9) в двубой от 11-ия кръг на волейболното ни първенство.

Победата бе седма поред за столичани в първенството, които взеха реванш от днешния си съперник за загубата с 2:3 гейма в Бургас на старта на сезона.

В оспорвания двубой домакините успяха да наложат волята си над носителя на Купата на България, след като първо изоставаха с 0:1 гейма, а после се стигна и до тайбрек.

Най-резултатни за "Левски София" бяха 17-годишният диагонал Венислав Антов и с година по-големият посрещач Владимир Гърков. Двамата завършиха битката с по 20 т.

Солиден принос имаха и централните блокировачи Николай Захариев и Светослав Гоцев съответно с 12 и 11 т., като Гоцев направи 5 успешни блока.

В 4-ата част Жеков даде шанс за изява на 15-годишния разпределите Симеон Николов, който реализира 2 поредни точки от начален удар.

С победата тимът на Левски натрупа актив от 25 точки и се изкачи на 4-о място в класирането. Лидер е шампионът Хебър (Пазарджик) с 30 пункта, следван от Пирин (Разлог) с 28 т. и Нефтохимик (Бургас) с 26 т.