22:00, 12.01.2024
Чете се за: 01:55 мин.
левски надви пирин разлог контрола двата сблъсъка монца
Снимка: ВК Левски София

Волейболният Левски победи Пирин Разлог в контролна среща между двата тима, която се изигра днес в зала "Левски София" в столицата.

За "сините" тази проверка срещу разложани беше важна част от подготовката им за мача реванш от четвъртфиналите в турнира CEV Challenge Cup като гост срещу италианския Монца, след като преди няколко дни българите отстъпиха в първия двубой у дома с 0:3 гейма.

Момчетата на Николай Желязков спечелиха всеки един от договорените пет гейма, които се изиграха срещу Пирин за крайното 5:0 (25:23, 25:21, 25:16, 25:22, 25:20).

Най-резултатен за победителите стана Венислав Антов със своите 24 точки (1 ас, 3 блока), а Владимир Гърков добави 20 (2 аса, 1 блок). Опитният централен блокировач Светослав Гоцев се отчете с 11 пункта (5 блока), докато младият разпределител Стоил Палев приключи с 8 (6 блока).

Участие за Левски в двубоя не взеха Симеон Николов, Кристиан Титрийски, Александър Къндев, Костадин Козелов и Константин Чипев, които понастоящем са ангажирани с националния отбор за мъже до 20 години, който играе на европейската квалификация в София и вече записа две победи - над Черна гора в четвъртък и по-рано днес над Турция.